Zsp korfantów – zespół szkolno-przedszkolny
No Data

Szkolenia BHP – Wałbrzych

Szkolenia BHP – Wałbrzych

Post by relatedRelated post

100%
User Rating

Szkolenia BHP (4)Zakres programowy szkolenia BHP
Mimo że szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników, czasami są traktowane przez firmy po macoszemu. Wszyscy, z kierownictwem na czele, uważają je za stratę czasu i nudny obowiązek. Ale każdy, kto chociaż raz porządnie się skupił na tym, co mówił inspektor BHP, wie, że program szkolenia zawiera same wartościowe informacje.
Każdy nowy pracownik, przed dopuszczeniem do pracy, powinien przejść szkolenie wstępne, a następnie, w zależności od wykonywanej pracy, co 3-5 lat powinien przechodzić szkolenia BHP okresowe.
Co one zawierają?
Na każdym z nich dowiemy się m.in. jakie są prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników, o zasadach poruszania się po zakładzie pracy, a także – co bardzo istotne- o zagrożeniach wypadkowych i zagrożeniach dla zdrowia występujących w danym zakładzie pracy oraz środkach, które pomogą im zapobiec. Nie może też zabraknąć tematu podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej i zasad postępowania podczas pożaru, a także podstawowych zasad postępowania w razie wypadku i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Każdy, kto choć raz znalazł się w pracy w niebezpieczeństwie wie, że są to informacje, bez których nie ma co przystępować do pracy. Nie ryzykujmy swoim życiem i wykorzystajmy tę wiedzę jak najlepiej.

Pozostałe artykuły o edukacji oraz szkole:

Szkolenia BHP – Wałbrzych
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)
About