Zsp korfantów – zespół szkolno-przedszkolny
No Data

Prawa logicznego rozumowania

Prawa logicznego rozumowania

Post by relatedRelated post

User Rating

Świat musi mieć sens, a to oznacza, że musi poddać się prawom logicznego rozumowania.

3. Negatywny obraz własnego „ja” jest jednym z najpotężniejszych hamulców uzdolnień.

Jeżeli twoje dziecko uważa siebie za osobę bezradną, powstaje w jego umyśle negatywny obraz własnego „ja”. To okalecży jego roz|wój umysłowy i uniemożliwi mu rozwój społeczny.

Jedną z kluczowych różnic, które zaobserwowałem w postawie dzieci jest uderzenie o podłogę. Nie można nie doceniać sprawności fizycznej raczkującego niemowlęcia ani zasięgu jego rąk. 3. Zakryć wszystkie kontakty tak, aby małe paluszki nie mogły ich wymacać. 4. Sprawdzić, czy wszystkie okna są dobrze zamknięte i zabez|pieczone.

5. Dzieci bardzo fascynują schody, zwłaszcza gdy niedawno zaczęły raczkować upewnij się, czy są dobrze zabezpieczone.

6. Należy usunąć szkodliwe, trujące substancje z zasięgu ręki dziecka, płyny do polerowania podłóg, proszki do czyszczenia, płyny w aerozolu, wszelkie lekarstwa i takie przedmioty, jak butelki z alkoho|lem, piwem, atramentem, rozpuszczalnikiem farb itp. Wszystkie tego rodzaju przedmioty przyciągają silnie uwagę raczkującego niemowlęcia.

7. Należy zwrócić uwagę na przewody elektryczne lamp na biurku lub stole, aparaty radiowe i telewizyjne, wynieść je z pokoju na czas raczkowania dziecka w tym pomieszczeniu.

Uwzględniwszy te środki ostrożności powinniśmy pozwolić dziecku na jak największą swobodę poruszania się po pokojach. Twarde nawie|rzchnie, takie jak podłogi z linoleum, ułatwiają dziecku raczkowanie, lecz należy zabezpieczyć jego kolania przed sińcami, zakładając ochra|niacze na nogi.

Pozostałe artykuły o edukacji oraz szkole:

Prawa logicznego rozumowania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About