Zsp korfantów – zespół szkolno-przedszkolny
No Data

Pracodawco! Postaw na szkolenie swoich pracowników

Pracodawco! Postaw na szkolenie swoich pracowników

Post by relatedRelated post

User Rating

Trudno nie przyznać, że dobrze wykwalifikowana kadra pracownicza to prawdziwy skarb, który chciałby posiadać każdy pracodawca. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pracownicy to nie tylko trybiki w wielkiej firmowej maszynie, ale także wymagająca pewnych nakładów inwestycja.

A inwestować w pracowników można na różne sposoby – jedną z popularniejszych metod są rozmaite szkolenia, dzięki którym pracownik może podnosić swoje kwalifikacje oraz poziom branżowej wiedzy.

Niestety, nie wszyscy pracodawcy są jednak przekonani do tego typu metod. Być może szkolenia za bardzo kojarzą się im z wyjazdami integracyjnymi, na których ?przyswajane? są inne rzeczy, ale na pewno nie wiedza i zwyczajnie szkoda im na nie pieniędzy.

Takie szkoleniowe porażki są jak najbardziej prawdopodobne, jeśli wysyłamy pracowników na szkolenie stawiając ich przed faktem dokonanym, tym samym niejako nakazując im udział w wy-branym przedsięwzięciu. Wybranym przez nas, a nie pracownika – jeżeli temat szkolenia zbytnio go nie interesuje lub brał już udział w podobnym projekcie, to nie liczmy, że wyniesie z niego wiele.

Czasem chodzi więc o zwykłą rozmowę, a raczej jej brak. Zanim podejmiemy decyzję o tym kogo i na jakie szkolenie wysłać, spróbujmy dowiedzieć się, którym z projektów dany pracownik byłby najbardziej zainteresowany, a trzeba przyznać, że oferta szkoleń jest bardzo bogata (zajrzyj np. na stronę firmyResolutio). Możemy też skorzystać ze szkoleń online, które wymagają jedynie dostępu do sieci.

Natomiast szkolenia w bardziej tradycyjnej formie to świetna okazja, by nasi pracownicy spotkali się z ludźmi pracującymi w podobnym sektorze, odnowili kontakty, zdobyli nowe znajomości oraz wymienili się cenną wiedzą i doświadczeniem. Ponadto kursy dodatkowo mobilizują pracowników do dalszej pracy nad sobą.

Nie zapomnijmy jednakże o opracowaniu dokładnego planu szkolenia oraz sprawdzeniu „po wszystkim”, czy podwładni rzeczywiście poczynili jakieś postępy. Na koniec pamiętajmy – inwestując w pracownicze szkolenia na dłuższą metę inwestujemy w naszą firmę, ponieważ wykształcenie pracownika z pewnością przekłada się na osiągane przez nią rezultaty.

Pozostałe artykuły o edukacji oraz szkole:

Pracodawco! Postaw na szkolenie swoich pracowników
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About