Zsp korfantów – zespół szkolno-przedszkolny
No Data

Laboratorium wzorcujące

Laboratorium wzorcujące

Post by relatedRelated post

40%
User Rating

laboratorium-wzorcujace-4Pomiar jest podstawowym elementem życia. Pomiar może wiązać się z czymś tak prostym jak ustalanie prawidłowej objętości i masy substancji lub tak złożonym, jak nieokreślenie trajektorii podróży na Marsa. Kalibracja jest podstawą dla zapewnienia dokładnych i spójnych pomiarów. Jest ona przeprowadzana przez laboratorium wzorcujące, które zatrudnia ludzi muszących zostać zakwalifikowanymi do przeprowadzenia kalibracji. Akredytacja zapewnia niezależną weryfikację kompetencji technicznych ludzi i skuteczności systemu zarządzania jakością dostawcy kalibracji.
Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących, weryfikowane są przez rygorystyczny proces, który obejmuje bezpośrednią obserwację przez wykwalifikowanych rzeczoznawców posiadających odpowiednią wiedzę techniczną.
Każdy przyrząd, który musi być wzorcowany, poddawany jest szczegółowej diagnozie, a następnie laboratorium wzorcujące wydaje dla niego odpowiedni dokument nazywany często certyfikatem wzorcowania.

Pozostałe artykuły o edukacji oraz szkole:

Laboratorium wzorcujące
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)
About